Kύπελλο ΕΠΣ Σερρών…Προβάδισμα πρόκρισης η Δόξα Κάτω Καμήλας επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου!!!

Με γκολ του Γεράκη στο 93′ η Δόξα Κάτω Καμήλας κέρδισε 1-0 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, ενόψει της ρεβάνς στο Δημοτικό γήπεδο του Παραλιμνίου την Τετάρτη (26/02), για την 5η φάση του Κυπέλλου «Bristot» της ΕΠΣ Σερρών.
Ο Απόλλων Παραλιμνίου ήταν αυτός που είχε δοκάρι στο 22′ με τον Κούτλα, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.
Η Δόξα Κάτω Καμήλας με πολλές ελλείψεις πήρε τη νίκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όπου μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου από τα δεξιά, ο Γεράκης αμαρκάριστος μέσα στην μικρή περιοχή του Απόλλωνα Παραλιμνίου δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Μαδένη.ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ: Σαββίδης, Παπανικολάου (59΄Κρουστάλλης), Μακούσης, Σιάκκας, Ζάντσιος, , Καστριτσέας, Μπονέρης (73΄Παπαδόπουλος), Μπίλης, Γεράκης, Κεχαγιάς, Πολυχρονίδης (46΄Κωνσταντίνου).ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ:: Μαδένης, Παπαδόπουλος Σ., Παπαδόπουλος Ι. (89΄ Λοβέτσιο), Κουτσαβασίλης, Κούτλας, Τζαμπέγια (67΄Λιάρας), Πεκρής (75΄ Τάκας), Ν’ Λουντούλου, Γαϊδαρτζής, Γιαννόπουλος, Νικολαΐδης.Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κωνσταντίνος Σαφούρης με βοηθούς τον Γεώργιο Σώμη και τον Δημήτρη Δουλγέρη, που πήρε την θέση της Μαρίας Ζαχαριά λόγω κωλύματος.