Γ’ ΕΘΝΙΚΗ…Πρώτη νίκη για Κάτω Καμήλα, κέρδισε ο Πανσερραϊκός, έχασε εκτός το Παραλίμνιο!!!

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Πανσερραϊκού από τον Ορφέα Ξάνθης, με τα λιοντάρι να επικρατούν 1-0 χάρη σε ένα πανέμορφο γκολ του Ζέρη μετά από σέντρα του Τριανταφύλλου, δεκατρία λεπτά πριν το φινάλε του ματς.

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου γνώρισε την ήττα με 2-0 μέσα μέσα στην Καβάλα από το Νέστο Χρυσούπολης με γκολ που σημείωσαν ο Νάκας στο 20ο λεπτό και ο Λίτσκας στο 30ο λεπτό, σκορ που έμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.

Την πρώτη νίκη της χρονιάς πέτυχε η Δόξα Κάτω Καμήλας κόντρα με την Ένωση Αλεξανδρούπολης με σκόρερ τον Σωκράτη Αηδονίδη στο 20’, τον Κώστα Μπίλη στο 34’ και τον Νίκου Γεράκη στο 70’ και 76’, ενώ τα δύο τέρματα για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν ο Ευθυμιάδης στο 45’ και ο Πατσιώρας στο 54΄.
Τελικό αποτέλεσμα Δόξα Κάτω Καμήλας – Ένωση Αλεξανδρούπολης 4-2.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος όμιλος – 3η Αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ   06-10-2019   ΩΡΑ 16:00

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ……………………….0-1                                         Σκόρερ:77’Ζέρης
Διαιτητής: Πουλικίδης ΕΠΣ Δράμας
Βοηθοί: Κουβαλάκης ΕΠΣ Δράμας, Ραβίκαλης ΕΠΣ Δράμας
Παρατηρητής αγώνα: Γεώργιος Κυριαζίδης ΕΠΣ Έβρου
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ….2-0                                      Σκόρερ:20’Nάκας,30’Λίτσκας
Διαιτητής: Τακίδης ΕΠΣ Κιλκίς
Βοηθοί: Κωτούλας ΕΠΣ Κιλκίς, Παπαδόπουλος Π. ΕΠΣ Κιλκίς
Παρατηρητής αγώνα: Γεώργιος Τσενεκίδης ΕΠΣ Δράμας
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ …4-2                                      Σκόρερ:20’Αηδονίδης,34’Μπίλης,70′,76’Γεράκης – 45’Ευθυμιάδης,54’Πατσιώρας
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ: Στόικος, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Ζάντσιος, Τσουλλχάη, Μπίλης, (82΄ Πολυχρονίδης), Μπονέρης(50΄ Γεράκης), Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου(68΄ Σαρέγκος), Αηδονίδης(57΄ Μούστα), Παπαδόπουλος.
ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Συνοδινός, Δορουγιδένης, Λίτσιος, Γκουντενούδης, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Αμπραχαμιάν, Γκαβανόζης(46΄Συμεωνίδης), Μαλτέζος, Ευθυμιάδης, Μαρασλής(68΄Μάζης)
Διαιτητής: Τσιλίκας ΕΠΣ Καβάλας
Βοηθοί: Καρασαββαϊδης ΕΠΣ Καβάλας, Δενονάκης ΕΠΣ Καβάλας
Παρατηρητής αγώνα: Νικόλαος Τεβεκέλης ΕΠΣ Μακεδονίας Φώτο: ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣΦώτο: ΕΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ