Ε.Π.Σ. ΣΕΡΡΩΝ…Η κλήρωση στα πρωταθλήματα της Επίλεκτης και της Ανώτερης κατηγορίας!!!

Τα πρωταθλήματα της Επίλεκτης και της Ανώτερης κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών ξεκινούν στα μέσα Σεπτεμβρίου, μετά από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε  το βράδυ της Τετάρτης 21/08/2019 κατά τη διάρκεια της γενικής συνέλευσης της ΕΠΣ Σερρών.
Την Επίλεκτη κατηγορία για την νέα σεζόν θα την πλαισιώνουν 12 ομάδες όπως και πέρυσι.
Οι οµάδες που θα τερματίσουν στις έξι (6) πρώτες θέσεις της βαθµολογίας κερδίζουν θέση στους αγώνες των playoff για να αναδειχτεί ο πρωταθλητής της κατηγορίας. Όσον αφορά τον υποβιβασμό από της θέσεις 7 έως 12 οι ομάδες θα πάνε σε αγώνες playout. Οι δύο οµάδες που θα τερµατίσουν τελευταίες υποβιβάζονται.
To μόνο που αλλάζει η ΕΠΣ Σερρών για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 είναι ότι στο Πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας θα παίζει υποχρεωτικά ένας ποδοσφαιριστής γεννημένος το 2001 και μετά. Αυτό γίνεται με το σκεπτικό ότι η ομάδα που θα βγει πρωταθλητής στην Επίλεκτη κατηγορία και θα ανέβει στη Γ΄Εθνική ο «μικρός» ποδοσφαιριστής με τις συμμετοχές και το ταλέντο του θα είναι έτοιμος για να μπορεί ν’ανταπεξέλθει στης αγωνιστικές του υποχρεώσεις.
Ο δεύτερος στην κατάταξη της βαθμολογίας της Επίλεκτης κατηγορίας δεν θα πληρώσει την επόμενη αγωνιστική περίοδο συνδρομή μέλους στην ΕΠΣ Σερρών ούτε συμμετοχή για το  πρωτάθλημα, ούτε για το κύπελλο.

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΝΕΟΧΩΡΙ
ΠΡΩΤΗ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΧΡΥΣΟ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – SERRES 1800 

2η Αγωνιστική
ΠΡΩΤΗ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΧΡΥΣΟ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ
SERRES 1800 – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

3η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΠΡΩΤΗ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
SERRES 1800 – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΧΡΥΣΟ

4η Αγωνιστική
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΠΡΩΤΗ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΝΕΟΧΩΡΙ – SERRES 1800
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΧΡΥΣΟ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

5η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
SERRES 1800 – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΠΡΩΤΗ
ΧΡΥΣΟ – ΝΕΟΧΩΡΙ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

6η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – SERRES 1800
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΧΡΥΣΟ
ΠΡΩΤΗ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

7η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – SERRES 1800
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΧΡΥΣΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΠΡΩΤΗ

8η Αγωνιστική
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
SERRES 1800 – ΧΡΥΣΟ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΠΡΩΤΗ

9η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΧΡΥΣΟ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – SERRES 1800
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΠΡΩΤΗ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

10η Αγωνιστική
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΧΡΥΣΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ
SERRES 1800 – ΠΡΩΤΗ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

11η Αγωνιστική
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΠΡΩΤΗ – ΧΡΥΣΟ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – SERRES 1800
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΛΗΡΩΣΗΣ SPORTICA EΠΙΛΕΚΤΗΣ

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στην Ανώτερη Κατηγορία, θα υπάρχουν 2 όμιλοι των 11 ομάδων που θα πάνε σε ένα πρωτάθλημα με την ίδια διαδικασία της Επίλεκτης κατηγορίας όπου θα υπάρχουν στο τέλος αγώνες playoff και playout.

A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΡΕΠΟ: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΡΕΠΟ: ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΡΕΠΟ: ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΡΕΠΟ: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΡΕΠΟ: ΔΑΣΟΧΩΡΙ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΡΕΠΟ: ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΡΕΠΟ: ΧΡΙΣΤΟΣ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΡΕΠΟ: ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΡΕΠΟ: ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΡΕΠΟ: ΡΟΔΟΠΟΛΗ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΡΕΠΟ: ΚΕΡΚΙΝΗ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΗΡΑΚΛΗΣ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΡΕΠΟ: ΠΗΓΑΣΟΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ- ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ
ΡΕΠΟ: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΡΕΠΟ: ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΡΕΠΟ: ΗΡΑΚΛΗΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΡΕΠΟ: ΛΕΥΚΩΝΑΣ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΡΕΠΟ: ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΡΕΠΟ: ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΡΕΠΟ: ΝΙΓΡΙΤΑ 2018

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΡΕΠΟ: ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΡΕΠΟ: ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΡΕΠΟ: ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΛΗΡΩΣΗΣ SPORTICA ΑΝΩΤΕΡΗΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.