Ε.Π.Σ. Σερρών Αγώνας μπαράζ… Δόξα Νέου Σκοπού κέρδισε τον σκληροτράχηλο Ηρακλή Αμμουδιάς!!!

Μεγάλη ημέρα για την Δόξα Νέου Σκοπού που υπερασπίστηκε τη θέση της στην επίλεκτη κατηγορία και κέρδισε σε αγώνα μπαράζ έναν σκληροτράχηλο αντίπαλο όπως ήταν η ομάδα του Ηρακλή Αμμουδιάς με σκορ 1-0, στο ουδέτερο γήπεδο της ΕΠΣ Σερρών στην Ομόνοια.
Με τη νίκη αυτή η Δόξα Νέου Σκοπού κέρδισε το έπαθλο μίας θέσης στην Επίλεκτη κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε μέσα από την μικρή περιοχή με κεφαλιά ο Βουβούκης στο 85ο λεπτό.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ηρακλής Αμμουδιάς στο δεύτερο μέρος είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τον Μαλαδάκη και τον Βούλιο, αλλά  δεν τα κατάφερε.
Ήταν μια δυνατή μονομαχία ανάμεσα σε δύο ομάδες που προέρχονται από διαφορετικές κατηγορίες.
Οι ομάδες ξεκίνησαν με…
ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ: Μπιλιανίδης, Ταϊρης, Χαραλαμπίδης, Βουβούκης, Vogli, Gjergji, Mίγγας, Πέππας, Μαυρούδογλου, Κουταντώνης, Τσομπανίδης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ: Ρουστάνης, Γκάλιος Χ., Γκάλιος Η., Μητκώνης, Μοναστηρλής, Μαλαδάκης, Γκάλιος Ν.,  Σιδηρόπουλος, Βούλιος, Αλμανάκης, Σοφιανίδης
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Κρυωνάς, Χολάνης