Ε.Π.Σ. ΣΕΡΡΩΝ… Τα Τελικά Του Σαββάτου με Αγγλικά σκορ!!!

Αγγλικό σκορ στους Αγώνες της 9ης αγωνιστικής των Play Off της Επίλεκτης κατηγορίας είχαμε σήμερα.  ΧΡΥΣΟ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ 6-7 και SERRES 1800 – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 4-3.
Η Δόξα Κάτω Καμήλας, μια αγωνιστική πριν την λήξη του Πρωταθλήματος των Play Off, εξασφάλισε τον τίτλο  του Πρωταθλητή Σερρών στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών και την άνοδο της στην Γ’ Εθνική.
Ενδιαφέρων θα έχει η τελευταία αγωνιστική των Play Off για να δούμε τον 2ο της Βαθμολογίας (ενδέχεται να έχουμε ισοβαθμίες) … έπεται και η αναδιάρθρωση.
Ολοκληρώθηκε η περίοδος του πρωταθλήματος των Play Off της Ανώτερης Κατηγορίας του 2ου ομίλου της ΕΠΣ Σερρών με την ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ που πήρε την νίκη με 1-0 απέναντι στον ΑΡΗ ΠΡΩΤΗΣ. Τερμάτισε πρώτος στην Βαθμολογία και με την νίκη αυτή πήρε το πολυπόθητο εισιτήριο της ανόδου και από του χρόνου θα αγωνίζεται στη Επίλεκτη κατηγορία του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Σερρών.
Ο ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ τερμάτισε 2ος και περιμένει τον αντίπαλο του (τον δεύτερο στην κατάταξη) από τον 1ο  όμιλο για αγώνα μπαράζ.
Στα play out της Ανώτερης κατηγορίας Του 2ου Ομίλου της ΕΠΣ Σερρών ο Καρατλίδης ήταν αυτός πού έσωσε την ομάδα του ΠΗΓΑΣΟΥ και παραμένει στην κατηγορία με γκολ που σημείωσε στο 93ο λεπτό με αντίπαλο την ομάδα της Κορμίστας.
Η Κορμίστα μαζί με την Παλαιοκώμη υποβιβάζονται στην Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών.