Γ’ ΕΘΝΙΚΗ…ο Πανσερραϊκός «καθάρισε» το ματς μέσα σε έξι λεπτά!!!

O Πανσερραϊκός έκανε το 3Χ3 στις τελευταίες αγωνιστικές, κερδίζοντας εύκολα μέσα στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών τον Εθνικό Σιδηροκάστρου με 4-0, για την 24η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Στο πρώτο ημίχρονο και μέσα σε έξι λεπτά ο Πανσερραϊκός «καθάρισε» το ματς, οπότε και προηγήθηκε με 3-0. Στο 26’ ο Ομπόσου με εντυπωσιακή ψηλοκρεμαστή κεφαλιά “κρέμασε” τον Τσιντσάρη και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 30’ ο Παπαβασιλείου με κοντινό πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του Τσιντσάρη, διπλασίασε τα γκολ των «λιονταριών». Στο 32’ σε μια υποδειγματική αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ομπόσου βρήκε τον Πέτρου ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με ξερό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Το τέταρτο γκολ για τον Πανσερραϊκό ήρθε στο 67’  με τον Παπαβασιλείου, με κοντινό σουτ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου ήταν μαχητικός, αλλά χωρίς ουσία και αποτελεσματικότητα.
Δοκάρι είχε ο Πανσερραϊκός στο 73’ με τον Κούτλα.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος όμιλος – 24η Αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ   30-03-2019   ΩΡΑ 16:00

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ…………………………..1-1
Σκόρερ:32’ αυτογκόλ – 41’ Κουτζαβασίλης

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Χασάνογλου(46′ Καλλίδης), Χακή Τζαμπάζ, Καρκατζάνης, Κατρανίτσας, Σουκρήογλου, Μαυρόπουλος, Τορομανίδης, Χαλίλ Τανζού(90΄Βουλγαρίδης), Πασχαλάκης(88′ Αραμπατζής), Καραγκιόζης Γ.(65′ Μπουνταγκίδης)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Γουναρίδης, Τριανταφύλλου Δ., Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Νικολαίδης, Ζυγκερίδης(78′ Καρυφύλλης Γ.), Καρυοφύλλης Β., Τσαούσης(62′ Ντιαλό, 89′ λ.τρ. Γκόλιας)
Διαιτητής: Σιαμάνης ΕΠΣ Δράμας
Βοηθοί: Καραγιάννης ΕΠΣ Θράκης, Καρακασίδης ΕΠΣ Θράκης
Παρατηρητής αγώνα: Γεώργιος Κυριαζίδης ΕΠΣ Έβρου

ΚΥΡΙΑΚΗ   31-03-2019   ΩΡΑ 16:00

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ………………………………4-0              Σκόρερ:26’Ομπόσου,30′,65’Παπαβασιλείου,33’Πέτρου

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Κονταξής (58’ Μακούσης), Καστριτσέας, Κούτλας, Κεχαγιάς (58’ Παπαδόπουλος), Πέτρου, Πολύζος, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας (77’ Σαρέγκος), Ομπόσου (67’ Ζώβληκας)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Δ. Τσιντσάρης, Ι. Τσιντσάρης, Πετρίδης (55’ Ν. Σαμαράς), Σαμαράς, Αγγελίδης, Τσεμπερίδης, Γερμανλής (55’ Καραχάλιος), Αβράμης, Λιάτσης (46’ Ευσταθιάδης), Παπίτσας, Παρούκας (75’ Ράτσικας)
Διαιτητής: Αναστασόπουλος ΕΠΣ Χαλκιδικής
Βοηθοί: Χρυσαϊδης ΕΠΣ Χαλκιδικής, Κώστογλου ΕΠΣ Χαλκιδικής
Παρατηρητής αγώνα: Βασίλειος Σταμούλης ΕΠΣ Μακεδονίας    Φώτο: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣΦώτο: ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ