ΜΟΥΝΤΙΑΛ…ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ !!!

0
1349

Λίγες ώρες απομένουν για τη σέντρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας. Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου έχει ξεκινήσει, με την αυλαία της 21ης διοργάνωσης του θεσμού να ανοίγει την Πέμπτη(14/06/2018 στις 18:00 με το ματς ανάμεσα στη διοργανώτρια Ρωσία και τη Σαουδική Αραβία )και με τη συμμετοχή 32 εθνικών ομάδων ποδοσφαίρου.
Το Μουντιάλ της Ρωσίας, είναι το πρώτο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στην Ανατολική Ευρώπη αλλά και το πρώτο που θα γίνει σε δυο Ηπείρους, Ευρώπη και Ασία, αφού οι πόλεις Αικατερίνενμπουργκ και Σότσι που θα φιλοξενήσουν αγώνες, ανήκουν στο ασιατικό τμήμα της Ρωσίας.      
Κατά τη διάρκειά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, θα διεξαχθούν 64 αγώνες σε 12 γήπεδα των 11 πόλεων που θα το φιλοξενήσουν, ενώ ο τελικός θα γίνει στο «Λουζνίκι» της Μόσχας στις 15 Ιουλίου 2018.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΡΩΣΙΑ  

Πέμπτη 14/6 18:00 ΕΡΤ1

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
ΑΙΓΥΠΤΟΣ  

Παρασκευή 15/6 15:00 ΕΡΤ1

ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
ΡΩΣΙΑ  

Τρίτη 19/6 21:00 ΕΡΤ1

ΑΙΓΥΠΤΟΣ
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ  

Τετάρτη 20/6 18:00 ΕΡΤ1

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ  

Δευτέρα 25/6 17:00 ΕΡΤ1

ΡΩΣΙΑ
ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ  

Δευτέρα 25/6 17:00 ΕΡΤ2

ΑΙΓΥΠΤΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΜΑΡΟΚΟ  

Παρασκευή 15/6 18:00 ΕΡΤ1

ΙΡΑΝ
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  

Παρασκευή 15/6 21:00 ΕΡΤ1

ΙΣΠΑΝΙΑ
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  

Τετάρτη 20/6 15:00 ΕΡΤ1

ΜΑΡΟΚΟ
ΙΡΑΝ  

Τετάρτη 20/6 21:00 ΕΡΤ1

ΙΣΠΑΝΙΑ
ΙΡΑΝ  

Δευτέρα 25/6 21:00 ΕΡΤ2

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
ΙΣΠΑΝΙΑ  

Δευτέρα 25/6 21:00 ΕΡΤ1

ΜΑΡΟΚΟ

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΑΛΛΙΑ  

Σάββατο 16/6 13:00 ΕΡΤ1

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
ΠΕΡΟΥ  

Σάββατο 16/6 19:00 ΕΡΤ1

ΔΑΝΙΑ
ΓΑΛΛΙΑ  

Πέμπτη 21/6 18:00 ΕΡΤ1

ΠΕΡΟΥ
ΔΑΝΙΑ  

Πέμπτη 21/6 15:00 ΕΡΤ1

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
ΔΑΝΙΑ  

Τρίτη 26/6 17:00 ΕΡΤ1

ΓΑΛΛΙΑ
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  

Τρίτη 26/6 17:00 ΕΡΤ2

ΠΕΡΟΥ

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  

Σάββατο 16/6 16:00 ΕΡΤ1

ΙΣΛΑΝΔΙΑ
ΚΡΟΑΤΙΑ  

Σάββατο 16/6 22:00 ΕΡΤ1

ΝΙΓΗΡΙΑ
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  

Πέμπτη 21/6 21:00 ΕΡΤ1

ΚΡΟΑΤΙΑ
ΝΙΓΗΡΙΑ  

Παρασκευή 22/6 18:00 ΕΡΤ1

ΙΣΛΑΝΔΙΑ
ΝΙΓΗΡΙΑ  

Τρίτη 26/6 21:00 ΕΡΤ1

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
ΙΣΛΑΝΔΙΑ  

Τρίτη 26/6 21:00 ΕΡΤ2

ΚΡΟΑΤΙΑ

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ  

Κυριακή 17/6 15:00 ΕΡΤ1

ΣΕΡΒΙΑ
ΒΡΑΖΙΛΙΑ  

Κυριακή 17/6 21:00 ΕΡΤ1

ΕΛΒΕΤΙΑ
ΒΡΑΖΙΛΙΑ  

Παρασκευή 22/6 15:00 ΕΡΤ1

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ
ΣΕΡΒΙΑ  

Παρασκευή 22/6 21:00 ΕΡΤ1

ΕΛΒΕΤΙΑ
ΣΕΡΒΙΑ  

Τετάρτη 27/6 21:00 ΕΡΤ1

ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ΕΛΒΕΤΙΑ  

Τετάρτη 27/6 21:00 ΕΡΤ2

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΕΡΜΑΝΙΑ  

Κυριακή 17/6 18:00 ΕΡΤ1

ΜΕΞΙΚΟ
ΣΟΥΗΔΙΑ  

Δευτέρα 18/6 15:00 ΕΡΤ1

ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
ΓΕΡΜΑΝΙΑ  

Σάββατο 23/6 21:00 ΕΡΤ1

ΣΟΥΗΔΙΑ
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ  

Σάββατο 23/6 18:00 ΕΡΤ1

ΜΕΞΙΚΟ
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ  

Τετάρτη 27/6 17:00 ΕΡΤ1

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
ΜΕΞΙΚΟ  

Τετάρτη 27/6 17:00 ΕΡΤ2

ΣΟΥΗΔΙΑ

7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΒΕΛΓΙΟ  

Δευτέρα 18/6 18:00 ΕΡΤ1

ΠΑΝΑΜΑΣ
ΤΥΝΗΣΙΑ  

Δευτέρα 18/6 21:00 ΕΡΤ1

ΑΓΓΛΙΑ
ΒΕΛΓΙΟ  

Σάββατο 23/6 15:00 ΕΡΤ1

ΤΥΝΗΣΙΑ
ΑΓΓΛΙΑ  

Κυριακή 24/6 15:00 ΕΡΤ1

ΠΑΝΑΜΑΣ
ΑΓΓΛΙΑ  

Πέμπτη 28/6 21:00 ΕΡΤ1

ΒΕΛΓΙΟ
ΠΑΝΑΜΑΣ  

Πέμπτη 28/6 21:00 ΕΡΤ2

ΤΥΝΗΣΙΑ

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΠΟΛΩΝΙΑ  

Τρίτη 19/6 18:00 ΕΡΤ1

ΣΕΝΕΓΑΛΗ
ΚΟΛΟΜΒΙΑ  

Τρίτη 19/6 15:00 ΕΡΤ1

ΙΑΠΩΝΙΑ
ΙΑΠΩΝΙΑ  

Κυριακή 24/6 18:00 ΕΡΤ1

ΣΕΝΕΓΑΛΗ
ΠΟΛΩΝΙΑ  

Κυριακή 24/6 21:00 ΕΡΤ1

ΚΟΛΟΜΒΙΑ
ΙΑΠΩΝΙΑ  

Πέμπτη 28/6 17:00 ΕΡΤ2

ΠΟΛΩΝΙΑ
ΣΕΝΕΓΑΛΗ  

Πέμπτη 28/6 17:00 ΕΡΤ1

ΚΟΛΟΜΒΙΑ

 

 

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.