«Καταιγίδα» η Serres 1800 πήρε νίκη ανόδου από τον Ολυμπιακό Ροδόπολης 1-0 !!!

Σε έναν αγώνα, που ήταν σημαντικός και για τους δύο αντιπάλους, η Serres 1800 πήρε νίκη ανόδου στην Επίλεκτη Κατηγορία από τον Ολυμπιακό Ροδόπολης, στο (ουδέτερο) Γήπεδο του Νέου Πετριτσίου.
Οι παίκτες του Νίκου Κουζουτζίδη από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό απέδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη. Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με περισσότερη αποφασιστικότητα, έχασαν πέναλτι στο 6ο λεπτό με τον Αγγελακά, επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και πήραν το ντέρμπι με σκορ 1-0.Το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση σημείωσε ο  Αγγελακάς με κεφαλιά στο 65ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός Ροδόπολης άφησε καλές εντυπώσεις, προσπάθησε, πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά δεν τα κατάφερε. Μεγάλοι πρωταγωνιστές και διακριθέντες του αγώνα οι δύο  τερματοφύλακες των ομάδων ο Συμεωνίδης και Πανομάτης.