Γ’ Εθνική κατηγορία… οι ομάδες  που κατετάγησαν πρωταθλήτριες!!!

0
2058

Ο πρωταθλητής του κάθε ομίλου θα συμμετάσχει σε αγώνες μπαράζ, από τους οποίους θα αναδειχθούν οι ομάδες που θα προβιβαστούν στη Football League.
Συνολικά παίρνουν μέρος οι οχτώ (8) πρώτες  Ομάδες του κάθε ομίλου.
Θα σχηματιστούν δύο (2) Όμιλοι των τεσσάρων (4) Ομάδων ο καθένας ως εξής:
Ο ένας Όμιλος θα απαρτίζεται από τις πρώτες Ομάδες της τελικής βαθμολογικής
κατάταξης της κανονικής περιόδου που είναι Απόλλων Παραλιμνίου,Ηρακλής,Τηλυκράτης Λευκάδας,Βόλος NFC  και ο άλλος Όμιλος αντίστοιχα από τις πρώτες Ομάδες που είναι Αστέρας Αμαλιάδας,Εθνικός Πειραιά, Αήττητος Σπάτων,Ηρόδοτος.
Οι αγώνες που θα διεξαχθούν θα είναι διπλοί (εντός – εκτός έδρας). Συνολικά θα  διεξαχθούν έξι (6) αγωνιστικές σε κάθε Όμιλο.
Οι δύο πρώτες Ομάδες της τελικής βαθμολογικής κατάταξης κάθε Ομίλου θα
προβιβαστούν στη Football League. Συνολικά θα προβιβαστούν τέσσερις (4)
Ομάδες.
Οι υπόλοιπες Ομάδες από τους αγώνες μπαράζ θα παραμείνουν στη Γ΄
Εθνική κατηγορία για την περίοδο 2018 – 2019.
Η κλήρωση για τα μπαράζ θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 12 Απριλίου.

Γ’ Εθνική κατηγορία.. οι ομάδες  που κατετάγησαν πρωταθλήτριες σε κάθε έναν από τους οχτώ ομίλους, αλλά και αυτές που υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα.

1ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Απόλλων Παραλιμνίου
Υποβιβασμός: ΑΕ Διδυμοτείχου, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Ηρακλής
Υποβιβασμός: Νάουσα, Κιλκισιακός, ΑΟ Καρδίας, ΑΕ Καρίτσας, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας, Καμπανιακός

3ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Τηλυκράτης Λευκάδας
Υποβιβασμός: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος, Σκουφάς Κομποτίου, Αστέρας Παραποτάμου, Καστοριά

4ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Βόλος NFC 
Υποβιβασμός: Ρήγας Φεραίος, Θήβα, Διγενής Νεοχωρίου, Αχιλλέας Φαρσάλων, Οπούντιος Μαρτίνου, ΑΠΟΚ Βελούχι

5ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Αστέρας Αμαλιάδας
Υποβιβασμός: Αχαϊκή, Ζάκυνθος, Τσικλητήρας Πύλου, Παλληξουριακός, Λεωνίδιο

6ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Εθνικός Πειραιά
Υποβιβασμός: Ρόδος, Λουτράκι, Πέλοπας Κιάτου, Ζευγολατιό

7ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Αήττητος Σπάτων
Υποβιβασμός: Διαγόρας Αγίας Παρασκευής, Ερμής Κιβερίου, Τριγλία Ραφήνας, Ταμυναϊκός

8ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Ηρόδοτος
Υποβιβασμός: Φωστήρας, Κηφισιά, ΑΕ Μυλοποτάμου, Ερμής Ζωνιανών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.