Ο Δημήτρης Θεοδωρίδης και ο Γιάννης Φάκης… στην Εθνική Ομάδα Παίδων!!!

0
1017

Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Βασίλης Γεωργόπουλος, κάλεσε τον Θεοδωρίδη Δημήτριο και τον Φάκη Ιωάννη, δύο Σερραίους ποδοσφαιριστές ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής Παίδων (U-17) στην ενδιάμεση φάση (Elite Round) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2018.

Η κληρωτίδα έστειλε το εθνικό μας συγκρότημα στον 8ο όμιλο μαζί με την πανίσχυρη Γερμανία, την Σκωτία και την Νορβηγία. Για να βρεθούμε στα τελικά της διοργάνωσης στην Αγγλία, θα πρέπει να καταλάβουμε την πρώτη θέση ή να είμαστε στους καλύτερους επτά δεύτερους των ομίλων.

 

Αναλυτικά η  ανακοίνωση:
«Ο κος Βασίλης Γεωργόπουλος, κάλεσε τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής Παίδων (U-17) στην ενδιάμεση φάση (Elite Round) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2018. Υπενθυμίζεται ότι η Εθνική συμμετέχει στον 8ο όμιλο, με αντιπάλους τη Γερμανία, τη Σκοτία και τη Νορβηγία και οι αγώνες θα διεξαχθούν στην Πάτρα 18-27/03/2018. Στην τελική φάση (4-20 Μαΐου στην Αγγλία), προκρίνονται οι επικεφαλής των βαθμολογιών των 8 προκριματικών ομίλων και οι 7 καλύτεροι δεύτεροι». 

ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΜ. ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
T Ταλιχμανίδης Χρήστος 16/03/01 ΠΑΕ ΠΑΟΚ
T Μανδάς Χρήστος 17/09/01 ΠΑΕ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
A Θυμιάνης Κωνσταντίνος 28/02/01 ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ ΑΟ
A Κωνσταντινίδης Χρήστος 06/07/01 ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
A Καραγιάννης  Δημήτριος 27/02/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
A Αλεξανδρόπουλος Σωτήριος-Πολύκαρπος 26/11/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
A Γκοτζαμανίδης Νικόλαος 25/01/01 ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
A Γώγος Γεώργιος 11/07/01 ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
A Μαρτίνης  Απόστολος-Ηλίας 08/01/01 ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
M Παυλίδης  Βασίλειος 04/09/02 FC SCHALKE 04
Ε Βρακάς Γεώργιος 28/04/01 ΠΑΕ ΠΑΟΚ
M Βουτσάς  Χρήστος 31/07/01 ΠΑΕ ΠΑΟΚ
M Θεοδωρίδης Δημήτριος-Ραφαηλ 01/03/01 ΠΑΕ ΠΑΟΚ
M Μαυρουδής Παύλος 12/01/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Μ Σερπέζης Δημήτριος 14/03/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Μ Αθανασακόπουλος Ανδρέας 27/11/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ε Τζίμας  Παναγιώτης 12/03/01 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
E Φάκης Ιωάννης 14/04/01 ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ ΑΟ
E Μούγιος Κωνσταντίνος 27/01/01 ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
E Μασούρας  Νικόλαος 15/06/01 ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Α Μουτζούρης Άγγελος 29/08/01 ΠΑΕ ΠΑΟΚ
         

 

Αναλυτικά οι όμιλοι της τελευταίας προκριματικής φάσης:

Όμιλος 1: Σερβία, Ισπανία, Ουκρανία, Τσεχία
Όμιλος 2: Βέλγιο, Κροατία, Σουηδία, Κύπρος
Όμιλος 3: Ιρλανδία, Πολωνία, Γεωργία, Σκόπια
Όμιλος 4: Πορτογαλία, Φινλανδία, Ελβετία, Σλοβακία
Όμιλος 5: Ιταλία, Ισλανδία, Ολλανδία, Τουρκία
Όμιλος 6: Γαλλία, Αυστρία, Δανία, Βοσνία
Όμιλος 7: Ισραήλ, Ουγγαρία, Σλοβενία, Ρουμανία
Όμιλος 8: Γερμανία, Σκωτία, Ελλάδα, Νορβηγία

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.