Γ’ Εθνική 1ος όμιλος: Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Αμμουδιάς – Ισοπαλία το Παραλίμνιο – Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής– Βαθμολογία!!!

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της 5ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Ο Ορέστης Ορεστιάδας «έσπασε» το αήττητο της πρωτοπόρου Κρύας Βρύσης, με αποτέλεσμα μετά την εκτός έδρας του νίκη, ο Ηρακλής Αμμουδιάς να ακολουθεί σε απόσταση αναπνοής.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 3-0 του Ηρακλή Αμμουδιάς επί της Νέας Αμισού στο Δημοτικό Γήπεδο της Νέας Αμισού στην Δράμα. Τα γκολ σημείωσαν ο Γιαννόπουλος στο 13ο λεπτό,  ο Τζελίδης στο 33ο λεπτό και ο Καρυοφύλλης στο 58ο λεπτό.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον  Κιλκισιακός στο Δημοτικό Στάδιο του Κιλκίς. Το  Παραλίμνιο παρότι  προηγήθηκε απέναντι στον Κιλκισιακό, οι Κιλκισιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι.
Το γκολ του Παραλιμνίου σημείωσε ο Μωυσιάδης στο 5ο λεπτό, ενώ από τον Κιλκισιακό σκόραρε ο Πιπερτζής στο 72ο λεπτό από την άσπρη βούλα.